Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

19.10.2014 r.

 

  • Spotkanie modlitewne Czcicieli Ducha Świętego w poniedziałek w łączności z różańcem o godz. 18.00.
  • W sobotę 1.XI Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 14.00. Tego dnia Msze św. w naszej parafii będą odprawione o godz. 6.00, 18.30 w kościele św. Marcina, a o 7.30, 8.30 i 9.45 w kościele św. Jerzego. 1 listopada zapraszamy na Wieczornicę ku czci Wszystkich Świętych o godz. 20.00 na cmentarzu parafialnym przy Mauzoleum. Przy porządkowaniu grobów prosimy, aby żywe kwiaty i liście wkładać do worków foliowych i pozostawić je przed kontenerem lub przy głównej alejce.
  • Wymienianki jednorazowe za zmarłych, za których będziemy modlić się od 3 listopada o godz. 18.00 przyjmują siostry Elżbietanki od dnia dzisiejszego. Na wymienianki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym.
  • W dniu dzisiejszym przed kościołem zbierane są ofiary na „Świętopietrze”.
  • W niedzielę liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedziele. Tego dnia na godz. 20.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych na cmentarzu parafialnym, który poprowadzą harcerze ZHP Jarocin. Na różaniec prosimy zabrać znicze. Gromadzimy się przy bramie wejściowej. Od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., nawiedzenie cmentarza i modlitwa według intencji Ojca Świętego.
  • W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Msza św. przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II w intencji naszych rodzin zostanie odprawiona w sobotę o godz. 21.00. Chorych z racji I soboty miesiąca ks. proboszcz odwiedzi w czwartek 6 listopada, a ks. wikariusze w sobotę 8 listopada od godz. 8.00.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w domu św. Józefa, o godz. 16.30 klasy III A i B i o godz. 19.15 klasy III C i D oraz z pozostałych gimnazjów.
 
nawiedzenie rodzin przez
Maryję w Świętym Wizerunku Jasnogórskiej Ikony
Chcesz podyskutować na dręcząc Cię tematy?
Zadaj pytanie księdzu...
Dyżury spowiedników - stały
konfesjonał: Wt, Śr,Pt: 800-900
Czw: 1600-1700
codziennie 730-1700
kościół Św. Marcina
z wyjątkiem niedziel