Ogłoszenia Duszpasterskie

V NIEDZIELA ZWYKŁA

7.02.2016 r.

 

  • W nadchodzącym tygodniu Środa Popielcowa. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas liturgii tego dnia wkraczamy w okres Wielkiego Postu. Usłyszymy też naukę proroka Joela: Nawróćcie się do Pana, Boga waszego! On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu[...]. Słowa te najlepiej streszczają sens całego Wielkiego Postu. Ten święty czas wypełnijmy wzmożoną pracą nad sobą, zmierzającą do nawrócenia, czyli powrotu, zbliżenia się do łaskawego i miłosiernego Boga. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły; jakościowy (niespożywanie pokarmów mięsnych) i ilościowy (trzy posiłki, w tym jeden do syta). Post ścisły obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia tylko w Środę Popielcową i Wielki Piątek, są to bowiem najważniejsze dni pokuty w roku liturgicznym, ściśle związane z obchodami pamiątki męki i śmierci Chrystusa. Msze św. w Popielec o godz. 6.30, 8.00, 9.00 (św. Marcin) i 15.30, 17.00 i 18.30 (św. Jerzy).
  • Informujemy, że Msze św. wieczorne od Środy Popielcowej o godz. 18.30 w kościele św. Jerzego. W sobotę wieczorna Msza św. w kościele św. Marcina. Od środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają „Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty” .
  • W okresie Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pańską w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00 dla starszych – św. Jerzy. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00 w kościele św. Jerzego i Msza św. po Gorzkich Żalach – św. Jerzy.
  • Spotkanie katechetów w czwartek o godz. 17.00, a Rady Parafialnej o godz. 19.00 na plebanii.
  • Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w I Niedzielę Wielkiego Postu 14 lutego na mszy św. o godz. 16.00 w kościele św. Marcina.
  • W czwartek 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie MB z Lourdes, Kościół obchodzi Międzynarodowy Dzień Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i aktywności wobec cierpiących, chorych i osamotnionych, tych, których mamy bardzo blisko siebie, i tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Z tej okazji w sobotę 13 lutego o godz. 9.30 w kościele św. Marcina zostanie odprawiona Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy o przyniesienie kartek z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie Grupy modlitewne z naszej parafii. Dzień modlitw fatimskich również w tym dniu. Różaniec o godz. 7.30, 9.00, 15.00 i 17.00. Po wieczornej mszy św. procesja do groty.
  • Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie prosimy o zgłoszenie w biurze parafialnym. Kolęda uzupełniająca będzie we wtorek 9 lutego od godz. 17.00. Również tego dnia w uzupełnieniach będzie ul. Generała Władysława Sikorskiego.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek – 11 lutego- po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina. Obecność obowiązkowa.
 
nawiedzenie rodzin przez
Maryję w Świętym Wizerunku Jasnogórskiej Ikony
Chcesz podyskutować na dręcząc Cię tematy?
Zadaj pytanie księdzu...
Dyżury spowiedników - stały
konfesjonał: Wt, Śr,Pt: 800-900
Czw: 1600-1700
codziennie 730-1700
kościół Św. Marcina
z wyjątkiem niedziel