Ogłoszenia Duszpasterskie

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.05.2016 r.

 

  • Msza św. z litanią do Matki Bożej i procesją w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30.
  • W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na Mszę św., litanię i procesję codziennie o godz. 18.30. Od soboty nabożeństwa czerwcowe o godz. 18.15. Korzystajmy z okazji, by odnowić kult Serca Jezusowego w naszych rodzinach. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które są przyszłością naszego narodu. Niech wzrastają w łasce i w mądrości u Boga i ludzi.
  • Msza św. na zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy w krużgankach kościoła św. Marcina w czwartek o godz. 18.30. Na czwartek, czyli ostatni dzień rodzinnej wdzięczności Bogu za Dar Eucharystii, zbieramy różne zioła i przygotowujemy z nich wianki, dekorując je polnymi kwiatami i kolorowymi wstążkami. Przynieśmy je do kościoła, by kapłan w czasie liturgii je pobłogosławił.
  • W czwartek organizujemy dekanalny bezpłatny wyjazd do Sanktuarium Św. Józefa do Kalisza na Mszę św. w intencji rodzin i dzieła obrony życia. Chętnych prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym do wtorku. Wyjazd o godz. 16.30 z parkingu przy ul. Św. Ducha.
  • W tym tygodniu I czwartek (modlitwy o powołania), I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w ramach stałego konfesjonału oraz dla dzieci w piątek od godz. 18.00.
  • Uroczystość Serca Jezusowego w piątek 3 czerwca. Msza św. z procesją o godz. 18.30. W tym dniu nie obowiązuje post.
  • Objazd chorych w sobotę od godz. 8.00. Msza św. przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II w sobotę o godz. 21.00. Wyjazd na pielgrzymkę na Jasna Gorę w sobotę o godz. 5.00 z parkingu przy ul. Św. Ducha.
  • Korzystając z okazji, by odnowić kult Serca Jezusowego w naszych rodzinach i zawierzyć nasze miasto i parafię Sercu Jezusowemu, wspominając 70 rocznicę tej uroczystości zapraszamy w sobotę 11 czerwca na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji rodzin naszej parafii. Po Mszy św. wyruszy procesja do figury Serca Jezusowego przy ul. Św. Ducha.
  • W niedzielę 5 czerwca przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na wakacyjny wyjazd naszej scholi „ Tęczowe nutki”. Będzie to nasze podziękowanie za ich posługę śpiewania w naszej parafii.
 
nawiedzenie rodzin przez
Maryję w Świętym Wizerunku Jasnogórskiej Ikony
Chcesz podyskutować na dręcząc Cię tematy?
Zadaj pytanie księdzu...
Dyżury spowiedników - stały
konfesjonał: Wt, Pt: 800-900
Czw: 1600-1700
codziennie 730-1700
kościół Św. Marcina
z wyjątkiem niedziel