Ogłoszenia Duszpasterskie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

01.03.2015 r.

 

  • DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 17.00 z udziałem dzieci o godz. 18.00 dla starszych i młodzieży w kościele św. Jerzego. GORZKIE ŻALE śpiewamy w niedzielę o godz. 18.00 w kościele św. Jerzego. Msza św. o godz. 18.30. Przypominamy, że Wielki Post to czas dobrych postanowień: odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Postanowienia te powinny być bardzo konkretne. Może warto uwzględnić w tym czasie lekturę Pisma Świętego czy dobrą lekturę duchową?
  • Msza św. dla Żywego Różańca i sympatyków Radia Maryja w poniedziałek 2 marca o godz. 16.00 w kościele św. Marcina.
  • We wtorek spotkanie modlitewne Wspólnoty Krwi Chrystusa o godz. 18.00 w kościele św. Jerzego, a o godz. 19.15 Msza św. o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła w kościele św. Marcina poprzedzona godzinkami ku czci św. Michała Archanioła o godz. 18.45. W czasie Mszy św. będzie zbierana składka na sztandar Bractwa Św. Michała Archanioła.
  • W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w ramach stałego konfesjonału oraz w piątek od godz. 16.45 – 17.30 i od 18.00 – 18.30 w kościele św. Jerzego. Msza św. dla młodzieży (szczególnie klas I, II i III gimnazjalnych) o godz. 19.15 w kościele św. Marcina. Mszę świętą poprzedzi 15 min. adoracja oraz spowiedź św. W sobotę Msza św. przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o godz. 21.00 w kościele św. Marcina.
  • Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji I czwartku miesiąca o godz. 18.00 w kościele św. Jerzego. Serdecznie zapraszamy.
  • Ks. Łukasz i ks. Damian odwiedzą swoich chorych w sobotę od godz. 8.00. Błogosławieństwo rocznych dzieci w przyszłą niedzielę o godz. 11.15. Małych jubilatów prosimy zgłosić w biurze parafialnym.
  • W dniu 8 marca na Mszy św. o godz. 20.30 obchodząc 124 rocznicę założenia Chóru im Kazimierza Barwickiego, będziemy się modlić w intencji założyciela, oraz żyjących i zmarłych członków chóru. Do tej modlitwy dołączamy również zmarłego Honorowego Prezesa Oddziału PZCHiO w Ostrowie Wlkp. św. pamięci Jana Dodota.
  • Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na fundusz misyjny „Ad Gentes”. Za ofiary na kościół i daninę diecezjalną składamy podziękowanie „Bóg zapłać”. . W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii. Kontynuujemy remont Domu parafialnego przy ul. Kilińskiego. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary na świąteczną pomoc rodzinom najbardziej potrzebującym.
  • Rekolekcje Wielkopostne dla starszych, dzieci i młodzieży od niedzieli 8 marca. Rekolekcje przeprowadzi Ks. Marcin Wiśniewski pochodzący z naszej parafii, a obecnie prowadzący Ośrodek Duchowości „Samotnia” przy Górze Krzyża Jubileuszowego. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie w piątek 27 marca. Dzieci klas III i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 8 marca o godz. 16.00 do kościoła Św. Marcina.
  • Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej w dniu 28. marca 2015 r. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 60 zł.
 
nawiedzenie rodzin przez
Maryję w Świętym Wizerunku Jasnogórskiej Ikony
Chcesz podyskutować na dręcząc Cię tematy?
Zadaj pytanie księdzu...
Dyżury spowiedników - stały
konfesjonał: Wt, Śr,Pt: 800-900
Czw: 1600-1700
codziennie 730-1700
kościół Św. Marcina
z wyjątkiem niedziel