Ogłoszenia Duszpasterskie

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.06.2015 r.

 

  • Rozpoczął się okres wakacji, urlopów, odpoczynku po całorocznym utrudzeniu. Wielu wybierze się na pielgrzymki do słynnych sanktuariów, niosąc ze sobą własne i cudze problemy oraz dziękując za wszelkie otrzymane i doświadczone dobro, zwłaszcza że lipiec i sierpień są usłane wiankiem wspomnień i świąt maryjnych. Pamiętajmy o naszej godności dzieci Bożych, o codziennej modlitwie, o Mszy świętej i postawie dobrego chrześcijanina! Ogłaszamy wakacyjny konkurs fotograficzny „kapliczki i krzyże przydrożne”. Zdjęcia w formacie A4 prosimy składać do końca września w biurze parafialnym.
  • Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła w poniedziałek. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „Świętopietrze”.
  • Od przyszłej niedzieli przez cały okres wakacyjnym nie będzie Mszy św. młodzieżowej o godz. 9.45 w kościele św. Marcina. Przez okres wakacji Msze św. w ciągu tygodnia są sprawowane o godz. 7.00 i 18.30 w kościele św. Marcina. Spowiedź święta codziennie przed Mszą św. Zawieszamy na okres wakacji wydawanie gazetki „Ecclesia”. Godzinki do Miłosierdzia Bożego w czwartki o godz. 17.45. Informujemy, że w lipcu i sierpniu nie będą odprawiane Msze św. dla grup parafialnych.
  • Podobnie jak w ubiegłych latach, Piesza Pielgrzymka Poznańska na Jasną Górę zatrzyma się na nocleg w naszej parafii – 7 lipca (we wtorek) o godz. 19.00. W naszej parafii będzie 1 i 14 grupa (ok. 150 osób). Bardzo prosimy Parafian o przyjęcie na nocleg utrudzonych pielgrzymów.
  • W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 6.30 – 7.00 i od 18.00 – 18.30 oraz w ramach stałego konfesjonału. Msza św. przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II w intencji naszych rodzin w sobotę o godz. 21.00 w kościele św. Marcina.
  • W czwartek 2 lipca Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na odpust do Borku Wlkp. Wyjazd z parkingu przy ul. Św. Ducha o godz. 9.30.
  • Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na działalność scholi „Tęczowe Nutki”.
  • Dekretem Ks. Biskupa Edwarda Janiaka do pracy duszpasterskiej jako wikariusz w parafii Św. Pawła w Ostrowie Wlkp. został skierowany ks. Łukasz Ograbek, a ks. Damian Weiss jako wikariusz do parafii Św. Stanisława Bp. w Trzcinicy. Ks. Łukasz i ks. Damian przez 5 lata służyli w naszej parafii jako wikariusze. Dziękujemy im za tę pracę i życzymy opieki Bożej na nowych placówkach i spełniania w nowych zadaniach duszpasterskich.
 
nawiedzenie rodzin przez
Maryję w Świętym Wizerunku Jasnogórskiej Ikony
Chcesz podyskutować na dręcząc Cię tematy?
Zadaj pytanie księdzu...
Dyżury spowiedników - stały
konfesjonał: Wt, Śr,Pt: 800-900
Czw: 1600-1700
codziennie 730-1700
kościół Św. Marcina
z wyjątkiem niedziel