Ogłoszenia Duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.05.2016 r.

 

  • Nasza parafia przeżywa dziś wspaniały dzień – UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Modlimy się w intencji dzieci i ich rodzin, by ich serca były zawsze otwarte dla Jezusa. W ciągu Białego Tygodnia dzieci gromadzą się na Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30 w kościele Św. Marcina, a we wtorek o godz. 11.15 w kościele Św. Jerzego. Wyjazd z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami na pielgrzymkę do Częstochowy w czwartek o godz. 5.00 z parkingu przy ul. Św. Ducha. Darem ołtarza dzieci i ich rodziców są figury dzieci fatimskich i korona do figury Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać!
  • Majowe nabożeństwa codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00. Na Apel Jasnogórski zapraszamy przez cały maj (od poniedziałku do piątku) na godz. 20.45 do kościoła św. Marcina. W sobotę 7. maja o godz. 20.00 zapraszamy na I. Stację Maryjną na skwerze przy ul. Kasztanowej.
  • Dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy – poniedziałek, wtorek i środa. Serdecznie zapraszamy w środę o godz. 20.00 na spotkanie modlitewne przy krzyżu na ul. Glinki.
  • We wtorek uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 9.45 w kościele Św. Marcina modlimy się w intencji maturzystów. Przed kościołem w tym dniu zbierane będą ofiary na diecezjalne „Radio Rodzina”. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na odpust ku czci św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy we wtorek o godz. 18.30 do kościoła św. Marcina.
  • Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone są na inwestycje w parafii. W ostatnim czasie została założona nowa kostka brukowa przy kościele św. Jerzego oraz został wyremontowany budynek na cmentarzu parafialnym (przełożony dach, nowe rynny, wymurowany nowy komin, odnowiona elewacja). Zakupiliśmy również figurę św. Jerzego, ornat z wizerunkiem MB Nieustającej Pomocy oraz powróciła po renowacji i złoceniu kustodia.
  • W tym tygodniu I czwartek (modlitwy o powołania), I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w ramach stałego konfesjonału i w piątek od godz. 18.00 – 18.30. Młodzież gimnazjalną (szczególnie klasy II) zapraszamy na godz. 20.30 do kościoła Św. Marcina.
  • Msza św. przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II w sobotę o godz. 21.00 w kościele św. Marcina. Objazd chorych w sobotę 7 maja od godz. 8.00.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Błogosławieństwo rocznych dzieci w tym dniu na Mszy św. o godz. 11.15 w kościele św. Jerzego. Prosimy dzieci zgłosić do biura parafialnego.
  • W ostatnim czasie pożegnaliśmy : + Halinę Frączek i Johanesa Lebok. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.
 
nawiedzenie rodzin przez
Maryję w Świętym Wizerunku Jasnogórskiej Ikony
Chcesz podyskutować na dręcząc Cię tematy?
Zadaj pytanie księdzu...
Dyżury spowiedników - stały
konfesjonał: Wt, Pt: 800-900
Czw: 1600-1700
codziennie 730-1700
kościół Św. Marcina
z wyjątkiem niedziel